20 ژوئن 2022 رپورتاژ 0

شایعاتی وجود دارند که اپل تغییر قابل توجهی را در سری آیفون ۱۴ خود ایجاد خواهد کرد. گویا فاصله بین نسخه‌های استاندارد و پرو بیشتر خواهد شد، اما انتخاب برای مشتریان، به‌دلیل تفاوت‌های واضحی که بین تمام نسخه‌ها وجود دارد، می‌تواند ساده‌تر شود. اپل تمایل دارد که برای کاهش هزینه‌های تولید و افزایش حاشیه سود خود، از زبان طراحی محصول برای چندین دوره انتشار استفاده کند. طراحی مجدد یک طرفه در آیفون ۱۲ به آیفون ۱۳ هم انتقال پیدا کرد. تنها با چند تغییر کوچک در فریم خارجی، ممکن است که این باز طراحی مجدد برای آیفون سال ۲۰۲۲ هم وجود داشته باشد.

بنابراین، به‌روزرسانی خاصی را احتمالا در طراحی نخواهیم داشت. اپل گاهی اوقات به آپدیت آیفون‌های خود با استفاده از سیستم نام‌گذاری S هم متوسل می‌شود. از زمانی که آیفون XS روانه بازار شده است، این کار توسط اپل انجام نمی‌شود. بنابراین، با احتمال بسیار زیادی، آیفون‌های امسال با نام آیفون ۱۴ روانه بازار خواهد شد و می‌توانید با مراجعه به سایت بازرگانی سیب، اقدام به خریداری  مدل‌های مختلف آن کنید. ما قصد داریم که یک سری از شایعات مهم پیرامون آیفون ۱۴ را بررسی کرده و ببینیم که کدام یک از اخبار داغ آیفون ۱۴ پرو مکس می‌تواند بیشتر از همیشه نظر ما را به خود جلب کند.

ویژگی‌های آیفون ۱۴

عملکرد و مجموعه ویژگی‌های آیفون به شدت روی آپدیت‌های iOS وابسته است. به غیر از تغییراتی که پردازنده و به‌روزرسانی دوربین به خود دیده است، تغییرات کمی در سخت افزار هم وجود دارد که اساسا نحوه عملکرد iOS را تغییر می‌دهد. اپل قبلا ویژگی‌هایی مانند فورس تاچ و Face ID را معرفی کرده بود که سبب می‌شد ویژگی‌های سیستم عامل در پیرامون آن هم وجود داشته باشد. به‌عنوان مثال، کشیدن انگشت از هر گوشه به سمت پایین در اطراف ناچ، منوهای مختلفی را باز می‌کند. این همان چیزی است که وجود آرایه حسگر عمق واقعی سبب پیاده‌سازی آن شده است.

پردازنده قدرتمند

یقینا، در اخبار داغ آیفون ۱۴ پرو مکس هم دیده‌اید که یکی از تغییرات مهم این نسخه، استفاده از تراشه A16 به‌صورت اختصاصی برای نسخه‌های Pro است و نسخه‌های استاندارد همچنان از همان تراشه سال گذشته A15 استفاده خواهند کرد. این یکی از نکته‌های مهمی است که سبب دور شدن نسخه‌های استاندارد و پرو از همدیگر می‌شوند. شایعات هنوز دلیلی برای وجود چنین وجه تمایزی عنوان نکرده‌اند و احتمالا باید تا ماه سپتامبر منتظر بمانیم تا خبرهای بیشتری از اپل منتشر شود.این اولین باری نیست که اپل به استفاده از نسل‌های مختلف تراشه‌ها در نسخه‌های جدید خود فکر می‌کند.شایعاتی وجود دارند که اپل تغییر قابل توجهی را در سری آیفون 14 خود ایجاد خواهد کرد. گویا فاصله بین نسخه‌های استاندارد و پرو بیشتر خواهد شد، اما انتخاب برای مشتریان، به‌دلیل تفاوت‌های واضحی که بین تمام نسخه‌ها وجود دارد، می‌تواند ساده‌تر شود. اپل تمایل دارد که برای کاهش هزینه‌های تولید و افزایش حاشیه سود خود، از زبان طراحی محصول برای چندین دوره انتشار استفاده کند. طراحی مجدد یک طرفه در آیفون ۱۲ به آیفون ۱۳ هم انتقال پیدا کرد. تنها با چند تغییر کوچک در فریم خارجی، ممکن است که این باز طراحی مجدد برای آیفون سال ۲۰۲۲ هم وجود داشته باشد.  بنابراین، به‌روزرسانی خاصی را احتمالا در طراحی نخواهیم داشت. اپل گاهی اوقات به آپدیت آیفون‌های خود با استفاده از سیستم نام‌گذاری S هم متوسل می‌شود. از زمانی که آیفون XS روانه بازار شده است، این کار توسط اپل انجام نمی‌شود. بنابراین، با احتمال بسیار زیادی، آیفون‌های امسال با نام آیفون 14 روانه بازار خواهد شد و می‌توانید با مراجعه به سایت بازرگانی سیب، اقدام به خریداری  مدل‌های مختلف آن کنید. ما قصد داریم که یک سری از شایعات مهم پیرامون آیفون 14 را بررسی کرده و ببینیم که کدام یک از اخبار داغ آیفون 14 پرو مکس می‌تواند بیشتر از همیشه نظر ما را به خود جلب کند.  ویژگی‌های آیفون 14 عملکرد و مجموعه ویژگی‌های آیفون به شدت روی آپدیت‌های iOS وابسته است. به غیر از تغییراتی که پردازنده و به‌روزرسانی دوربین به خود دیده است، تغییرات کمی در سخت افزار هم وجود دارد که اساسا نحوه عملکرد iOS را تغییر می‌دهد. اپل قبلا ویژگی‌هایی مانند فورس تاچ و Face ID را معرفی کرده بود که سبب می‌شد ویژگی‌های سیستم عامل در پیرامون آن هم وجود داشته باشد. به‌عنوان مثال، کشیدن انگشت از هر گوشه به سمت پایین در اطراف ناچ، منوهای مختلفی را باز می‌کند. این همان چیزی است که وجود آرایه حسگر عمق واقعی سبب پیاده‌سازی آن شده است.  پردازنده قدرتمند یقینا، در اخبار داغ آیفون 14 پرو مکس هم دیده‌اید که یکی از تغییرات مهم این نسخه، استفاده از تراشه A16 به‌صورت اختصاصی برای نسخه‌های Pro است و نسخه‌های استاندارد همچنان از همان تراشه سال گذشته A15 استفاده خواهند کرد. این یکی از نکته‌های مهمی است که سبب دور شدن نسخه‌های استاندارد و پرو از همدیگر می‌شوند. شایعات هنوز دلیلی برای وجود چنین وجه تمایزی عنوان نکرده‌اند و احتمالا باید تا ماه سپتامبر منتظر بمانیم تا خبرهای بیشتری از اپل منتشر شود.این اولین باری نیست که اپل به استفاده از نسل‌های مختلف تراشه‌ها در نسخه‌های جدید خود فکر می‌کند.

می‌دانیم که آیفون ۵c و آیفون ۵s در یک زمان عرضه شده بودند، اما به ترتیب از تراشه‌های A6 و A7 استفاده می‌کردند. مینگ چی کو تحلیل‌گر ارشد اپل اظهار دارد که اپل از ۶ گیگابایت حافظه رم در تمام مدل‌های آیفون ۱۴ استفاده خواهد کرد که در مقایسه با آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی با ۴ گیگابایت حافظه رم، افزایش قابل توجهی محسوب می‌شود. این بدان معنی است که تراشه A15 مورد استفاده در مدل‌های استاندارد، احتمالا عملکردی مشابه با آیفون ۱۳ پرو خواهند داشت. با دور شدن مشخصات فنی بین آیفون‌های استاندارد و پرو، اپل می‌تواند از این حاشیه سود ایجاد شده، برای سوق دادن علاقه‌مندان به مدل‌های رده بالای خود استفاده کند تا پول بیشتری خرج کنند.

این رویکرد مسیر ارتقای واضحی را برای مشتریان ایجاد می‌کند. بنابراین، کسانی که به دنبال جدیدترین فناوری پردازنده یا دوربین هستند، باید به سراغ مدل‌های گران‌تر بروند. این موارد در اخبار داغ آیفون ۱۴ پرو مکس هم توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته است. با نگه داشتن پردازنده A15 در مدل‌های استاندارد جدید، فاصله بین مدل‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ هم کمتر می‌شود. این بدان معنی است که اپل می‌تواند به فروش آیفون ۱۳ مینی در کنار سری آیفون ۱۴ به نیاز به به‌روزرسانی مدل ادامه دهد و این همان استراتژی خوبی است که اپل در قبال سری آیفون ۱۴ خود اتخاذ کرده است.

صفحه نمایش آیفون ۱۴

شایعات چندان زیادی در مورد جزئیات صفحه نمایش آیفون ۱۴ منتشر نشده است و نمی‌دانیم که از نظر فناوری یا مواد اولیه دارای چه شرایطی خواهند بود. با این حال، این حقیقت به‌صورت واضح وجود دارد که فناوری پروموشن همچنان برای مدل‌های استاندارد ارائه نخواهد شد. نمایشگر به‌روزرسانی متغیر ۱۲۰ هرتزی را به آیفون‌های سطح پایه در سال ۲۰۲۲ ارائه نخواهد کرد و راس یانگ تحلیل‌گر صفحه نمایش هم عتقد است که این موضوع به دلیل محدودیت‌های عرضه بوده است. این ویژگی لزوما مختص مدل‌های پرو نیست و زمانی در دسترس خواهد بود که زنجیره تامین بتواند تقاضا ها را برآورده کند.

نمایشگر ۶.۱ اینچی سوپر رتینا در آیفون ۱۳ احتمالا برای آیفون ۱۴ هم ارائه خواهد شد. این صفحه نمایش ۶.۱ اینچی اولد با تراکم پیکسلی ۴۶۰ همراه می‌شود. در اخبار داغ آیفون ۱۴ پرو مکس بزرگ‌تر هم می‌خوانیم که به احتمال زیاد، پنل مشابه سال گذشته برای آن استفاده می‌شود. آیفون ۱۴ مکس هم قرار است که پنل بزرگ آیفون ۱۳ پرو مکس را بدون قابلیت پروموشن دریافت کند. این صفحه نمایش ۶.۷ اینچی سوپر رتینا XDR همراه با تراکم پیکسلی ۴۵۸ پیکسل بر هر اینچ ارائه خواهد شد.

می‌دانیم که آیفون 5c و آیفون 5s در یک زمان عرضه شده بودند، اما به ترتیب از تراشه‌های A6 و A7 استفاده می‌کردند. مینگ چی کو تحلیل‌گر ارشد اپل اظهار دارد که اپل از ۶ گیگابایت حافظه رم در تمام مدل‌های آیفون 14 استفاده خواهد کرد که در مقایسه با آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی با ۴ گیگابایت حافظه رم، افزایش قابل توجهی محسوب می‌شود. این بدان معنی است که تراشه A15 مورد استفاده در مدل‌های استاندارد، احتمالا عملکردی مشابه با آیفون ۱۳ پرو خواهند داشت. با دور شدن مشخصات فنی بین آیفون‌های استاندارد و پرو، اپل می‌تواند از این حاشیه سود ایجاد شده، برای سوق دادن علاقه‌مندان به مدل‌های رده بالای خود استفاده کند تا پول بیشتری خرج کنند.  این رویکرد مسیر ارتقای واضحی را برای مشتریان ایجاد می‌کند. بنابراین، کسانی که به دنبال جدیدترین فناوری پردازنده یا دوربین هستند، باید به سراغ مدل‌های گران‌تر بروند. این موارد در اخبار داغ آیفون 14 پرو مکس هم توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته است. با نگه داشتن پردازنده A15 در مدل‌های استاندارد جدید، فاصله بین مدل‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ هم کمتر می‌شود. این بدان معنی است که اپل می‌تواند به فروش آیفون ۱۳ مینی در کنار سری آیفون ۱۴ به نیاز به به‌روزرسانی مدل ادامه دهد و این همان استراتژی خوبی است که اپل در قبال سری آیفون 14 خود اتخاذ کرده است.  صفحه نمایش آیفون 14 شایعات چندان زیادی در مورد جزئیات صفحه نمایش آیفون 14 منتشر نشده است و نمی‌دانیم که از نظر فناوری یا مواد اولیه دارای چه شرایطی خواهند بود. با این حال، این حقیقت به‌صورت واضح وجود دارد که فناوری پروموشن همچنان برای مدل‌های استاندارد ارائه نخواهد شد. نمایشگر به‌روزرسانی متغیر ۱۲۰ هرتزی را به آیفون‌های سطح پایه در سال ۲۰۲۲ ارائه نخواهد کرد و راس یانگ تحلیل‌گر صفحه نمایش هم عتقد است که این موضوع به دلیل محدودیت‌های عرضه بوده است. این ویژگی لزوما مختص مدل‌های پرو نیست و زمانی در دسترس خواهد بود که زنجیره تامین بتواند تقاضا ها را برآورده کند.  نمایشگر ۶.۱ اینچی سوپر رتینا در آیفون ۱۳ احتمالا برای آیفون 14 هم ارائه خواهد شد. این صفحه نمایش ۶.۱ اینچی اولد با تراکم پیکسلی ۴۶۰ همراه می‌شود. در اخبار داغ آیفون 14 پرو مکس بزرگ‌تر هم می‌خوانیم که به احتمال زیاد، پنل مشابه سال گذشته برای آن استفاده می‌شود. آیفون ۱۴ مکس هم قرار است که پنل بزرگ آیفون ۱۳ پرو مکس را بدون قابلیت پروموشن دریافت کند. این صفحه نمایش ۶.۷ اینچی سوپر رتینا XDR همراه با تراکم پیکسلی ۴۵۸ پیکسل بر هر اینچ ارائه خواهد شد.

خرید از سایت بازرگانی سیب

با عرضه جهانی آیفون ۱۴ و ورود آن به کشور ایران، سایت بازرگانی سیب در سریع‌ترین زمان ممکن این گوشی‌ها را موجود کرده و می‌توانید به سراغ‌شان بروید. امکان خرید اقساطی از این سایت هم فراهم شده است و مثل سابق می‌توانید با پرداخت ۴۰ درصد از مبلغ کل و مابقی در اقساط ۳ الی ۱۲ ماهه، صاحب جدیدترین و قدرتمندترین گوشی‌های سال ۲۰۲۲ اپل شوید. آیفون ۱۴ یکی از محصولاتی است که در قدرت احتمالا همه گوشی‌های اندرویدی را شکست خواهد داد و تراشه و سیستم جدید آن با قدرت نهایی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

برای آگاهی از اخبار داغ آیفون ۱۴ پرو مکس می‌توانید به سایت بازرگانی سیبب مراجعه کرده و اطلاعات لازم را در این زمینه دریافت کنید. آیفون ۱۴ همراه با چهار مدل نهایی در رنگ‌ها و حافظه ذخیره‌سازی متنوع به‌صورت اقساطی در بازرگانی سیب موجود شده و در موعد مقرر می‌توانید خرید خود را نهایی کنید.

 

طراحی سایت
تلگرام لردروید
آخرین بازی ها
0 بازی امروز قرار گرفت
نمایش بیشتر
آخرین برنامه ها
0 برنامه امروز قرار گرفت
نمایش بیشتر
نظرات کاربران
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

نمایش بیشتر ...