24 ژانویه 2023 رپورتاژ 0

اپل واچ به‌دلیل نقض چندین پتنت مجرم شناخته شده است

اپل و شرکت فناوری پزشکی به نام ماسیمو، سابقه‌ای طولانی در نبردهای حقوقی دارند، اما اخیرا شرکت ماسیمو در سال ۲۰۲۰ ادعایی را مطرح کرده و به دنبال دریافت خسارت برای نقض حق اختراع مربوط به خود بوده است. اخیرا هم دادگاه اپل را مجرم تشخیص داده و کمیسیون تجارت بین الملل ایالات متحده ممنوعیت واردات اپل واچ سری ۶ و بالاتر را مورد بررسی قرار داده است. این مورد می‌تواند روند خرید اپل واچ در این کشور را هم با مشکل مواجه کند. درست قبل از عرضه اولین ساعت هوشمند، این شرکت کوپرتینویی به دنبال همکاری با ماسیمو بوده است. اما مدیرعامل ماسیمو می‌گوید که هدف از این جلسه شکار برخی از کارمندان و استخراج اطلاعات و تخصص در مورد برخی از محصولات ماسیمو بوده است.

به‌طور دقیق‌تر، فناوری مدرن حسگر اکسیژن خون که در بیمارستان‌ها استفاده می‌شود، در این جلسات مورد هدف اپل بوده است. با این حال، اپل در مدت زمان کوتاهی پس از جلسه با مدیر ارشد پزشکی ماسیمو، قراردادی را به امضا رساند. در نتیجه، ماسیمو در سال ۲۰۲۰ از اپل به دلیل نقض ۱۰ پتنت مختلف این شرکت شکایت کرده و خواستار ممنوعیت فروش و خرید اپل واچ در ایالات متحده شده بود. هنوز هم یک تصمیم نهایی باید توسط USITC گرفته شود و بازگشایی آن می‌تواند دشوارتر پیش رود. کمیسیون باید به دقت پالس اکسیمتر اپل و اجرای آن را بررسی کند و تصمیم بگیرد که آیا اپل از اسرار تجاری ماسیمو برای توسعه فناوری خود استفاده کرده است یا خیر. USITC مستقل از دادگاه کار می‌کند و بنابراین، ممکن است که تصمیم دیگری وجود داشته باشد.

ارزش خرید اپل واچ

می‌دانیم که اپل واچ سری ۶ الی اپل واچ اولترا همگی دارای یک پالس اکسیمتر هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به‌طور غیر تهاجمی درصد اکسیژن حمل شده توسط گلبول‌های قرمز را از ریه‌ها به بقیه بدن شما اندازه گیری کنند. این می‌تواند نشانه‌ای از سلامت کلی افراد هم باشد که با خرید اپل واچ رخ می‌دهد. معمولا سطح اکسیژن خون یا SpO2 در طول چند سال اخیر برای ساعت‌های هوشمند اهمیت بالایی داشته است و همین سبب می‌شود که شرکت‌های بزرگی مانند اپل و سامسونگ هم به دنبال پیاده سازی آن باشند. سطوح معمولی اکسیژن خون برای اکثر مردم بین ۹۵ الی ۱۰۰ درصد است و البته شامل همه نمی‌شود.

شما می‌توانید نحوه عملکرد نظارت روی اکسیژن خون را در ویژگی جداگانه‌ای با خرید اپل واچ اندازه گیری کنید. اگر اپل واچ‌های مذکور را داشته باشید، می‌توانید سرعت و دقت بالاتری را در این زمینه داشته باشید. برای استفاده از این قابلیت، باید حداقل ۱۸ سال سن داشته و در کشوری حضور پیدا کنید که سازگاری کاملی با این قابلیت به همراه دارد. همچنین باید این اطمینان هم وجود داشته باشید که برنامه Blood Oxygen را به همراه دارید. حال کافی است که اپل واچ خود را محکم روی دست خود ببندید. تاج دیجیتالی را فشار داده و فهرست برنامه‌ها را تماشا کنید. برنامه Blood Oxygen را به رنگ قرمز و آبی است، باز کنید.

اپل واچ به‌دلیل نقض چندین پتنت مجرم شناخته شده است

روند اندازه گیری پالس اکسیمتر

بازوی خود را روی میز یا روی پای خود قرار داده و اطمینان پیدا کنید که بدن‌تان در حالت ثابت قرار دارد و صفحه نمایش اپل واچ هم بالاتر است. روی Start کلیک کنید. به مدت ۱۵ ثانیه به‌صورت بی حرکت باقی بمانید. نتایج شما پس از ۱۵ ثانیه روی صفحه نمایش داده خواهد شد. روی Done کلیک کنید. تمام اندازه‌گیری‌ های اکسیژن خون که توسط خرید اپل واچ ذخیره سازی می‌شوند، در برنامه Health قابل رویت هستند و باید از آیفون استفاده کنید. برنامه را باز کرده و روی تب Browse کلیک کنید. روی Respiratory کلیک کنید و سپس به بخش Blood Oxygen بروید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر هم می‌توانید روی Show More Blood Oxygen Data کلیک کنید.

بررسی قیمت مک بوک و خرید محصولات اپل از بازرگانی سیب

علاقه‌مندانی که به‌دنبال دریافت و خرید آسان‌تر محصولات اپل هستند، می‌توانند از سایت بازرگانی سیب کمک بگیرند. در این سایت، قیمت محصولات مختلف مانند قیمت مک بوک و آیفون ارائه می‌شود و می‌توانید روند خرید اپل واچ و محصولات دیگر اپل را جویا شوید. خرید به‌صورت حضوری از طریق فروشگاه بازرگانی انجام شده و در عرض ۴۵ دقیقه می‌توانید روند خرید اقساطی را دنبال کنید.

خرید اقساطی برنامه ریزی مالی بهتری را برای شما رقم خواهد زد و می‌توانید با پرداخت ۴۰ درصد از مبلغ کل محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. مابقی هزینه هم در اقساط ۳ الی ۱۲ ماه پرداخت خواهد شد و به انتخاب خود می‌توانید شرایط متفاوتی را تجربه کنید. امکان خرید نقدی محصولات هم در پیکربندی‌ها و رنگ‌های مختلف فراهم شده است. خرید اپل واچ سری ۸ و اپل واچ اولترا جدید مربوط به سال ۲۰۲۲ را هم داریم که بهترین کیفیت و طراحی را به همراه دارند و برای قشر مختلف ساخته شده‌اند.

طراحی سایت
تلگرام لردروید
آخرین بازی ها
0 بازی امروز قرار گرفت
نمایش بیشتر
آخرین برنامه ها
0 برنامه امروز قرار گرفت
نمایش بیشتر
نظرات کاربران
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد

نمایش بیشتر ...