11 می 2023 رپورتاژ 0

دلایل شارژ نشدن گوشی موبایل

چرا گوشی موبایلم شارژ نمی شود؟؟ بیشتر از 90% از افراد در طول زندگی خود به این سوال برخورد کردند و برای به دست آوردن اطلاعات ، سوالات خود را در گوگل جست و جو کرده و برای برطرف کردن ایرادات گوشی موبایل خود کوشا بودن. شارژ نشدن گوشی یکی از مشکلات اساسی کاربران گوشی همراه است. برخی از کاربران علاقه دارند که خودشان مشکلات گوشی خود را برطرف کنند بنابراین پیشنهاد میکنم به سایت آموزش تعمیرات موبایل توبیکس مراجعه کرده و در دوره های تعمیرات موبایل شرکت کنند. در ادامه مقاله به دلایل مربوط به ایراد شارژ نشدن باتری می پردازیم. همراه ما باشید ..

دلایل مختلفی برای شارژ نشدن گوشی موبایل وجود دارد:

1-خراب بودن پریز برق

2-خرابی آداپتور شارژ

3-خراب شدن کابل واسط شارژ

4-آسیب دیدن پورت شارژ گوشی موبایل

5-آپدیت نبودن گوشی موبایل

6-مشکلات نرم افزاری

7-استفاده از برنامه های پرمصرف

8-خراب بودن باتری گوشی موبایل

دلایل شارژ نشدن گوشی موبایل

رفع مشکل شارژ نشدن گوشی با 8 روش طلایی

ابتدا ما باید متوجه شویم که شارژ نشدن گوشی ما به چه علت هست و سپس روش هایی را برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی که در این مقاله نوشته شده ، انجام می دهیم .

با به کارگیری یکی از این روش ها بدون شک این مشکل که از رایج ترین مشکلات گوشی است را برطرف می کنیم.

-بررسی پریز برق

یکی از دلایلی که ممکن است موجب شارژ نشدن موبایل شود ، پریز برق خراب است . پریز برق به دلایل مختلفی از جمله اتصالی برق سیم کشی شده و جرم گیری و کثیفی و… برق آن قطع شده باشد و باعث شود جریان برق به گوشی متصل نشود. که در اینصورت پریز برق خود را عوض می کنیم .

اگر شارژر به پریز برق دیگر متصل شد متوجه می شویم که پریز برق ما مشکل داشته و نیاز به تعمیر دارد.

-بررسی آداپتور و کابل شارژ

یکی از اصلی ترین مشکلات شارژ نشدن گوشی موبایل ، خرابی آداپتور و یا کابل شارژ آن است. اگر از کابل و آداپتوری استفاده می کنید که قابلیت جداشدن از هم را دارد ، باید به صورت جداگانه هرکدام را تست کنیم تا مطمئن شویم مشکل از آداپتور هست یا کابل؟

در این مرحله به یک آداپتور و کابل رابط شارژ سالم دیگر نیاز داریم که هرکدام را جایگزین کنیم تا بررسی کنیم که کدوم قطعه دچار ایراد شده و کار نمیکند.

علاوه بر این باید از نظر ظاهری هم کابل و هم آداپتور و بررسی کنیم که دچاره زدگی یا پارگی و خوردگی نشده باشد زیرا بسیار خطرناک است و موجب کاهش کیفیت فرآیند شارژ گوشی موبایل می شود ، همچنین بعد از مدتی ممکن است که گوشی دیگر شارژ نشود.

-پورت شارژ گوشی

به طور کلی باید به این توجه کنیم که پورت شارژ گوشی یکی از اصلی ترین و مهمترین اجزای گوشی موبایل است ، که بسیار آسیب پذیر می باشد .

یکی از دلایل شارژ نشدن گوشی موبایل کثیف شدن پورت شارژ گوشی می باشد. ذرات گردو قبار مانع اتصال موبایل به جریان برق می شود ، پس باید پورت شارژ گوشی خود را با چراغ قوه بررسی کنیم و اگر داخل آن گرد و خاک داشت با پنبه تمیز کنیم.

-خاموش و روشن کردن گوشی موبایل-ریستارت کردن

یکی از روش های رفع مشکل شارژ نشدن گوشی موبایل های جدید ، خاموش و روشن کردن و یا ریستارت کردن گوشی موبایل هست .

زیرا با این کار تمامی سرویس هایی که برروی گوشی ما فعال هست را غیرفعال می کنیم و اجزای هسته موبایل خود را به خوبی بازسازی می کنیم.

ریستارت کردن گوشی

-پیدا کردن خطای نرم افزاری

در برخی مواقع مشکل شارژ نشدن گوشی موبایل ، مشکلات نرم افزاری می باشد.

در تنظیمات باتری گوشی موبایل خود ، می توانید برنامه هایی که از باتری شما بیش از حد استفاده می کنند و باعث خرابی باتری شما می شوند را پاک کنید.

همچنین می توانید برخی از خطاهای نرم افزاری را با خاموش و روشن کردن و یا بروزرسانی گوشی موبایل برطرف کنید.

-مراجعه به مراکز معتبر تعمیرات گوشی

اگر تمامی این روش ها و انجام دادید و موفق نشدید که گوشی خود را به شارژ متصل کنید ، باید آن را به مراکز معتبر تعمیرات گوشی برده ، تا آن ها گوشی را بررسی کنند و در صورت نیاز باتری گوشی شما را عوض کنند .

تعمیرکار های حرفه ای که وظیفه تعمیرات گوشی موبایل را برعهده دارند به خوبی با مشکلات شارژ نشدن موبایل آگاه هستند و می توانند در کمترین زمان ممکن مشکلات فنی گوشی را پیدا کرده و آن را برطرف کنند. اگر شماهم علاقه مند به یادگیری حرفه ی تعمیرات موبایل هستید می توانید به سایت آموزشگاه تعمیرات موبایل توبیکس که برترین و مجهزترین آموزشگاه کشور هست ، مراجعه کنید.

تعمیر موبایل

-حذف کردن نرم افزار های پر مصرف

نرم افزار هایی مانند اینستاگرام ، تیک تاک و بازی های کال آف دیوتی و … درصد زیادی از باتری را استفاده می کنند و باعث می شوند که باتری گوشی خیلی سریع خالی شود. برای اینکه باتری گوشی شما سالم بماند و مدت زمان بیشتری شارژ را در باتری نگه دارد ، پیشنهاد می کنم نرم افزار های پرمصرفی که زیاد با آن کار نمی کنید را پاک کنید.

-تعویض باتری گوشی موبایل

هر قطعه ای می تواند تا یه زمانی به درستی انجام دهد و پس از مدتی عمرش تمام می شود. باتری هم تا یک زمانی می تواند به درستی کار انجام دهد و پس از تمام شدن عمرش شما باید برای تعویض آن اقدام کنید تا به قطعات دیگر گوشی شما آسیب نرساند.

استفاده از باتری خراب علاوه بر اینکه باعث می شود همیشه شما درحال پیدا کردن پریز برق باشید تا گوشی را به پریز متصل کنید ، باعث می شود که از عمر گوشی شما نیز کاسته شود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تمامی روش های برطرف کردن مشکل شارژ نشدن موبایل و باهم بررسی کنیم. اگر شماهم علاقه مند به یادگیری شغل پردرآمد تعمیرات موبایل هستید ، پیشنهاد می کنیم به سایت آموزشگاه تعمیرات موبایل توبیکس مراجعه کنید تا به راحتی و در کمترین زمان دوره آموزش تعمیرات موبایل را زیر نظر اساتید بین المللی یاد گرفته و پس از پایان دوره با دریافت مدرک رسمی فنی حرفه ای وارد بازارکار شوید. سپاس که تا انتهای مقاله همراه ما بودید…

طراحی سایت
تلگرام لردروید
آخرین بازی ها
0 بازی امروز قرار گرفت
نمایش بیشتر
آخرین برنامه ها
0 برنامه امروز قرار گرفت
نمایش بیشتر
نظرات کاربران
نظر شما پس از تایید مدیریت درج خواهد شد
نمایش بیشتر ...